top of page

W pracowni artysty - edycja pilotażowa

Istotą projektu jest rozwój twórczych potencjałów młodzieży, a także

zachęcenie młodzieży do zastanowienia się jaka jest ich „kultura”

 - każdy jest zagłębiem potencjałów. 

 

    "Inicjatywa pod nazwą W pracowni artysty zrodziła się tak spontanicznie, bez zerkania co kryje się tuż za metą. Pomysł już od jakiegoś czasu czekał na swoje wcielenie. I udało się. Ujrzał lutowe dzienne światło w 2014 roku w Społecznym Liceum i Gimnazjum Lykeion w Łodzi. Dlaczego akurat tam? Zaczęło się od pewnej tworczej znajomości z przeszłości - ak większość inicjatyw, które budzą się jak z bajkowego snu o szczęśliwym zakończeniu. Jedno spotkanie, jeden pomysł, jedno miejsce – wszystko to zaowocowało współpracą z artystami z różnych dziedzin. Udało mi się dotrzeć do Mistrzów- po nitce do kłębka. Od biżuterii na nitce do obrazów na kłębach płócien, po mozaiki z ceramiki, świadczące o kruchości każdej idei. „Pracownia” jest pilotażową edycją, którą zamierzam rozwinąć na większą skalę już wkrótce także w innych szkołach. Zabiegany dziś Człowiek rzadko zatrzymuje się nad sztuką i artyzmem, a na współtworzenie często brakuje czasu. Więc otwieramy ku temu drzwi... w myśl antropologii i autorskiej twórczości w wielu dziedzinach. Przybliżenie naukowego aspektu antropologii w myśl tego projektu stanie się bliższe każdemu, kto zechce w nim uczesniczyć, bez względu na metrykę".

Wszystkich Artystów oraz Szkoły chętnych do udziału w kolejnej edycji projektu „W pracowni Artysty zapraszam do kontaktu: pelkapp@wp.pl

 

Serdecznie zapraszam!

Paulina Pełka - Pomysłodawca Projektu „W pracowni Artysty”

 

Inicjatywa skierowana jest do uczniów Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego Lykeion w Łodzi. Jest to edycja pilotażowa. Idea przedsięwzięcia polega na twórczej współpracy młodzieży, nauczycieli, rodziców a także artystów z różnych dziedzin. 

 

Pomysłodawcą i współorganizatorem projektu „W Pracowni Artysty" jest Paulina Pełka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Pasjonatka i studentka wydziału antropologii, skromna i wrażliwa, z poetyckim zacięciem, utalentowana pisarka współczesnych opowiadań dotyczących szeroko pojętych zmysłów ludzkich. Pełna dobroci, empatii i potrzeby współtworzenia. Lider w dziedzinie sprzedaży i kontaktów z Klientem. Cudowny Przyjaciel:-) Inicjatywa jest wspaniałym pomysłem, doskonałą twórczą przygodą! Uwrażliwia na sztukę, łączy pokolenia i pozwala na chwilę zatrzymać się nad współtworzeniem piękna. Popieram z ogromną przyjemnością i mam wrażenie, że kolejne edycje mile Państwa zaskoczą! Czekam z niecierpliwością!

 Joanna Wiernicka Zawisza  - Ambasador Projektu

Właściciel Pracowni Art Monique Światłem Malowane, juror w konkursach modowych i biżuteryjnych.

 

 

Projekt składa się z następujących komponentów:

 

1. Rozwój artystyczny, rozumiany jako rozwiniecie umiejętności manualnych w zakresie tworzenia biżuterii, malowania, fotografowania i innych.

 

2. Rozwój umiejętności antropologicznych, rozumiany jako pewien sposób uwrażliwienia na otaczającą rzeczywistość, a także zdobycie wiedzy na temat tego czym zajmuje się antropologia.

 

 

2. Cele projektu:

 

- rozwój artystycznych potencjałów uczniów

- uświadomienie młodzieży jak twórczo można spędzać wolny czas

- zaangażowanie w działania rodziców i nauczycieli

- rozwój wrażliwości antropologicznej

 

3. Planowane działania:

 

Zajęcia warsztatowe Mistrza i Uczniów ( ilość godzin poszczególnych warsztatów zależy od prowadzącego warsztaty) prowadzone będą od 10 lutego do 21 lutego 2014 r. Następnie, dnia 19 marca 2014 roku odbędzie się wystawa, czyli część prezentująca efekty współpracy uczniów z artystami. Dodatkowo sami twórcy będą mogli wystawić swoje indywidualne prace, które nie powstały w wyniku warsztatów. Goście, którzy pojawią się na wystawie będą mieli możliwość zakupienia prac artystów.

 

Warsztaty to zajęcia prowadzone podczas lekcji,poruszające następującą tematykę:

 

1. Wstęp do antropologii – prowadząca - Paulina Pełka (10.02.2014r.)

2. Decoupage – prowadząca - Jolanta Dużyńska (11.02.2014r.)

3. Tworzenie biżuterii – prowadząca -  Joanna Guzikowska, Małgorzata Ziółkowska (12.02.2014r.)

4. Mozaika ceramiczna – prowadząca -  Dorota Pastuszczak (13.02.2014r.)

5. Gra na bębnach afrykańskich -  prowadzący - Paweł Juszczyk (14.02.2014r.)

6. Malarstwo –  prowadząca - Jolanta Babińska-Korcz (17.02.2014r.)

7. Fotografia cyfrowa – prowadzący - Jacek Dużyński (18.02.2014r.)

8. Biżuteria z filcu – prowadząca - Ewa Adamiak (20.04.2014r.)

9. Taniec brzucha – prowadząca - Oliwia Karishma Jackowska (21.02.2014r.)

© Copyright 2014 by DO IT YOURSELF. Proudly created with Wix.com

bottom of page